2014 Yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bildiri ile eczane tabela yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm eczanelerin levhaları aynı standartlarda kullanılması amaçlanmıştır. Bu sayede hastaların eczanelere erişimleri daha kolay olmaktadır.

Eczane Tabela Fiyatları

Tüm açık hava reklamcılığı veya tabela çeşitlerinde olduğu gibi cepheler ile yapılacak olan yerler esas alınmasından dolayı firmaların taleplerinde farklılıklar görülebilir. Eczaneler için ise durum aynıdır. Eczane tabelaların genişlik ve uzunluğu farklı olacağı için eczane tabela fiyatları da birbirinden farklılık gösterebilir.

Tüm eczane tabelaları aynı tip olmak zorundadır. Fakat uzunluk ve genişlikleri farklı olduğu için eczane tabela fiyatları için sabit bir fiyat belirlenmez. Seçeceğiniz tabeladaki harf veta tabela uzunluğuna göre eczane tabela fiyatları değişkenlik gösterir.

Led Işıklı Eczane Tabelası

Eczane tabelalarında led ışıklı eczane tabelası olması veya ışıksız olması eczacının isteğine göre değişebilir. Eğer led ışıklı eczane tabelası tercih edilecek ise sadece eczane yazısının üzerinde ışık yapılmaktadır. Yürürlüğe giren bildiriye göre eczane yazısı dışında başka bir yerde ışık kullanılamaz.

Led ışıklı eczane tabelaları son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Eczanenin görünürlülüğünü arttırmasından dolayı hastaların daha kolay ve hızlı bir şekilde eczaneleri bulmaları sağlanır.

Pleksi Eczane Tabela Modelleri

Pleksi tabelalar marka ve ürünü ön plana çıkarmak amacıyla stant veya ünite yaparak kullanılan bir malzemedir. Günümüzde pleksi eczane tabela modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanı çok geniş olan pleksi eczane sektöründe de tabelalarda kullanılmaktadır.

Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası

Ayrıca pleksi eczane tabela modellerinin çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise dayanıklı ve kırılmaya karşı ideal olmasıdır. Pleksi eczane tabela modelleri hastaların eczaneyi daha kolay bulmasına yardımcı olmaktadır. Zaten günümüzde tabelalarda pleksi modeller en iyi reklam aracı olmak için kullanılır.

Bunlar dışında sağladığı bir diğer avantaj hafif olmasıdır. Kolay işlenebilen, delinebilen, kesilebilen bir malzeme olan pleksi ülkemizde pek çok sektörde tercih edilmektedir. Eczane tabelalarının aynı tip olma zorunluluğunun gelmesinden sonra pleksi tabelalar eczacılar tarafından çok tercih edilmektedir. İsteyen eczası pleksi modelini tercih edebiliyor iken, istemeyenler tercih etmeyebilir. Bunda bir zorunluluk bulunmamaktadır.